Wnętrza starych wiejskich chat z wyposażeniem oraz sprzętami domowymi przed wieków podziwiać można w Muzeum Etnograficznym w Rydze. Ten łotewski skansen zajmuje leśny obszar, którego zwiedzanie pochłonąć może nawet kilka godzin. Oryginalne drewniane chaty przeniesiono tu m.in. z Kurlandii i Liwlandii.

Spacerując po zielonym obszarze Muzeum Etnograficznego w Rydze, można się natknąć na oryginalne wiejskie drewniane chaty, urokliwe kapliczki, piękne kościółki i malownicze wiatraki. Gdzieniegdzie spotyka się ubrane w ludowe stroje Łotyszki, które opiekują się skansenem i jednocześnie ożywiają swoją obecnością wnętrza zamieszkałych kiedyś zabudowań. Od jednej z kobiet można kupić wyplatane ze słomy grzechotki w kształcie szyszek, które podobno odstraszają złe duchy. Wchodząc do wnętrz oryginalnych chat poznajemy, w jakich warunkach żyli mieszkańcy wsi jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Fotografie: Kamil Żurek

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.