C. S. Lewis stwierdził: „Nie ma dla mnie wystarczająco dużej filiżanki herbaty ani wystarczająco długiej książki.” T'ien Yiheng powiedział: „Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata." James Burnett jest autorem zdania: „Herbata ma gorzko-słodki smak, jak samo życie." Prezentujemy najpiękniejsze myśli, przysłowia i sentencje o tym lubianym napoju.

„Herbata to instant mądrości – wystarczy dodać wody!”
Astrid Alauda

„Wielka miłość zaczyna się szampanem, kończy zaś herbatą."
Honoré de Balzac

„Herbata ma gorzko-słodki smak, jak samo życie."
James Burnett

„Każda filiżanka herbaty jest wyimaginowaną podróżą.”
Catherine Douzel

„Dla dwóch osób siedzących razem przy dzbanku herbaty i świeżych ciasteczkach wszystkie wielkie problemy świata przestają istnieć. W tej chwili przyjaciele znajdują się we własnym ‘cudownym ogrodzie’.”
Pamela Dugdale

„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.”
William Gladstone

„Herbatę należy pić powoli, z szacunkiem, jak gdyby to ona była osią, wokół której kręci się świat, równo, bez pośpiechu w kierunku przyszłości.”
Thich Nat Hahn

„Gdzie jest herbata, tam jest nadzieja.”
Regina Helker

„Nie istnieje żaden na tyle poważny problem, którego nie dałoby się załagodzić filiżanką dobrej herbaty.”
Bernard-Paul Heroux

„Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata."
T'ien Yiheng

„Herbata ma działanie orzeźwiające, a jako napój jest doskonała. Szczególnie pomaga w zachowaniu samokontroli i poczucia wewnętrznej wartości.”
Lu You

„Brak herbaty na stole jest czymś, co narusza porządek wszechświata."
Rudyard Kipling

„Wiara w herbatę to wielka sztuka zakrywania piękna, by je odkrywać ponownie, i domyślania się, czegoś, czego się nie ma odwagi ujawnić. Jest to subtelna tajemnica, jak można śmiać się z samego siebie, dyskretnie, ale serdecznie, a tym samym jest to najdoskonalsza recepta filozofów na wspaniałe samopoczucie.”
Charles Lamb

„Nie ma dla mnie wystarczająco dużej filiżanki herbaty ani wystarczająco długiej książki.”
C. S. Lewis

„Najsmutniejszy z napoi – filiżanka słabej herbaty."
Katherine Mansfield

„Bo póki, póki ciebie nam pić, póty jak w niebie, jak w niebie nam żyć herbatko [...]. Ach po co, po co, po co nam żyć, kiedy nie będzie wolno nam pić herbatki, herbatki…”
Jeremi Przybora

„Wódka ogłupia, piwo rozleniwia, kawa podnieca – tylko herbata zjednuje przyjaciół.”
Leszek Rum

„Co jest najwspanialszą rzeczą dla ludzi, którzy tak jak ja, podążają drogą herbaty? Moja odpowiedź brzmi: jest nią wspólnota między gospodarzem a gościem, łącząca obydwa serca.”
Soshitsu Sen

„Nie interesuje mnie nieśmiertelność, interesuje mnie tylko smak herbaty.”
Lu Tung

„Herbata chce nam pomóc, tłumi napięcia atakujące głowę. I daje pogodę ducha.”
Edmund Waller

„Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.” Przysłowie chińskie

„Człowiek bez herbaty nie jest w stanie zrozumieć prawdy i piękna.”
Przysłowie japońskie

„Gdy masz dobrą żonę, barszcz i mocną herbatę, możesz być całkowicie zadowolony z życia.”
Przysłowie kaukaskie

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.