Latem wzrasta temperatura – wzrasta również ochota na flirtowanie. Po zimnych miesiącach spragnieni jesteśmy ciepła, intensywnych zapachów, świeżych smaków oraz żywych kolorów. Częściej uczestniczymy w spotkaniach towarzyskich, chętniej poznajemy nowe osoby. Dobry nastrój, jaki wywołuje pogoda i okoliczności, budzi gotowość do flirtu.

Latem wykazujemy większą aktywność: ta pora roku sprzyja towarzyskim spotkaniom, wyjazdom, zajęciom sportowym, wydarzeniom w plenerze. Zmysły, które obudziły się wiosną, z ogromną siłą atakują latem i żywo reagują na smaki, zapachy i kolory. Podczas urlopów i wakacji mamy czas dla siebie: pojawia się więc więcej okazji do tego, aby poznawać nowe osoby, a także flirtować. Wskazówki i sprawdzone sposoby, czyli nasza wakacyjna szkoła uwodzenia.

Po pierwsze: Postaw na spontaniczność
Spotykając osobę, która wpadła tobie w oko, postaw na spontaniczność. Nie obawiaj się nowych relacji, inicjuj  rozmowy z nieznajomymi. Latem wiele osób – szczególnie tych przebywających na wakacjach – wykazuje się większą otwartością w kontaktach. Porzuć więc nieśmiałość, nie bój się negatywnych reakcji, odważnie rozpoczynaj rozmowy z osobami, które wydają się godne zainteresowania. Nawiązując znajomość, skorzystaj z okoliczności i zainicjuj dyskusję o czymś, co wiąże się z porą roku. Zapytaj o wspomnienia z wakacji, wrażenia z pobytu w danym miejscu, ulubione miejsca na urlop. Pamiętaj, że każdy z nas uwielbia rozmawiać o czymś, co wywołuje pozytywne skojarzenia. Poznając kogoś, kto np. mieszka w jakimś mieście bądź okolicy, zapytaj o to, co warto zobaczyć, a potem zaproponuj wspólne zwiedzanie. Miej świadomość, że nie każda znajomość, jaką nawiążesz podczas wakacji, przerodzi się w dłuższą relację czy związek, a flirt nie zawsze jest początkiem miłości. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z przyjemności poznawania nowych osób. Warto wspomnieć słowa Zofii Nałkowskiej, która twierdziła, że największym urokiem świata jest urok drugiego człowieka. Podczas wakacji flirtujmy więc śmiało i spontanicznie – nawet, jeżeli będzie to tylko niewinna gra słowem.

Po drugie: Graj zmysłami
Już wiosną budzą się zmysły – latem wybuchają one z ogromną siłą. Wraz z pojawieniem się młodych warzyw i świeżych owoców, wyostrza się smak. Natura działa na zmysł wzroku. Okoliczności sprzyjają pobudzeniu słuchu, czucia i powonienia. Wykorzystajmy fakt, że pewne elementy działają na płeć przeciwną. Porzućmy garderobę w ciemnych barwach: postawmy na kolory świeże i intensywne. Podkreślmy walory ciała, rezygnując z ubiorów obszernych i bezkształtnych. Kompletując garderobę na lato pamiętajmy jednak o tym, że czasem to, co przysłonięte (choćby półprzezroczystą tkaniną), bardziej pobudza wyobraźnię niż to, co odkryte. Perfumy o ciężkim zapachu zastąpmy lekką wodą toaletową o woni cytrusów, owoców, lasu. Nauczmy się uwodzić smakiem: na wieczór we dwoje przygotujmy lekkie danie z dodatkiem młodych warzyw, a na deser koniecznie jakiś smakołyk z owocami. Posiłki serwujmy na tarasie, balkonie albo w ogrodzie. Pamiętajmy, że powiedzenie „przez żołądek do serca” ma solidne podstawy i rzeczywiście się sprawdza.

Po trzecie: Wykorzystaj okoliczności
Latem mamy wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu – warto więc postawić na typowo wakacyjne okoliczności. Zamiast na spotkanie przy kawie, zaproś interesującą cię osobę na deser w dobrej lodziarni. Nie proponuj tradycyjnego posiłku, ale np. obiad w restauracji słynącej z potraw z sezonowych warzyw i owoców. Zaproś drugą osobę na piknik i samodzielnie przygotuj na tę okazję przekąski oraz napoje. Smakoszkę lub smakosza zabierz na targ z regionalnymi specjałami. Zaproponuj wspólne wyjście na plażę połączone z lunchem w smażalni ryb, wycieczkę rowerową albo zwiedzanie nieznanego zakątka miasta. Wzbogać sztukę uwodzenia o prezenty, które kojarzą się z latem: małe bukieciki kwiatów, flakony perfumowanych wód o lekkich świeżych zapachach, książki o wakacyjnej tematyce i albumy fotografii z egzotycznych podróży. Radość sprawiają także drobne upominki – np.: wspólne zdjęcia  w ozdobnych ramkach, a nawet ciastka lub drożdżowe bułeczki z owocami (z rabarbarem, truskawkami, jagodami) – szczególnie, jeżeli zostały one samodzielnie przygotowane.

Dziewięć zasad wartych zapamiętania, czyli wakacyjna szkoła uwodzenia w pigułce
1. Latem ciesz się flirtem – nawet jeżeli będzie to tylko niewinna gra słów, która nie przerodzi się w głębokie uczucie.
2. Nigdy nie rezygnuj z przyjemności poznawania nowych osób.
3. Nawiązując znajomości, kieruj się otwartością, śmiałością i spontanicznością.
4. Z kimś, kogo właśnie udało się tobie poznać, rozmawiaj o sprawach wywołujących miłe skojarzenia (np. na tematy typowo wakacyjne).
5. Wybieraj garderobę w barwach świeżych i intensywnych – o fasonach, które podkreślają twoje walory fizyczne.
6. Używaj lekkich wód toaletowych o woniach delikatnych, kojarzących się z latem.
7. Naucz się uwodzić smakiem przy pomocy własnoręcznie przyrządzanych smakołyków ze świeżych warzyw i owoców.
8. Proponuj randki w miejscach, w których poczuć można typowo wakacyjną atmosferę (np. w plenerze).
9. Osobę, z którą flirtujesz, obdarzaj upominkami, które kojarzą się z latem.

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.