Dom, do którego wraca się z przyjemnością i radośnie spędza w nim czas. Zadowolona gospodyni, dla której codzienne obowiązki nie stanowią powodu do narzekań – wręcz przeciwnie: przynoszą radość. Czy taki stan można łatwo osiągnąć? W jaki sposób świetnie organizować domową codzienność i cieszyć się nią?

Zapraszamy do lektury drugiej książki Jennifer L. Scott. Poprzednia – „Lekcje Madame Chic” – okazała się bestsellerem. Tematem przewodnim pierwszej książki był szyk w wyglądzie zewnętrznym. Tym razem autorka zajęła się otoczeniem, przekonując nas, że celebrowanie codzienności we własnych czterech ścianach jest równie ‘chic’, jak ubiór, makijaż i dobre maniery.

W książce znajdziemy wskazówki dla pań domu, które – mimo wielu obowiązków – chcą żyć w uporządkowanej i przytulnej przestrzeni, cieszącej nie tylko oko, ale i duszę. Autorka wyznaje zasadę, że bałagan wokół nas to również bałagan w nas – zachęca więc do poukładania nie tylko przedmiotów, ale i spraw. Jej wzorem jest tytułowa Madame Chic, czyli paryska pani domu o świetnym stylu i dobrym smaku.

Jennifer L. Scott zachęca do celebrowania codzienności – nawet, jeżeli naszym zdaniem składa się ona z wielu rutynowych i nudnych czynności. Przekonuje nas, że nielubiane zadania – jeżeli odpowiednio się do nich podejdzie – mogą przestać nam ciążyć, a zacząć sprawiać radość i przynosić satysfakcję. Radzi, jak utrzymywać porządek w domu i nie zagracać przestrzeni. W części „Codzienne przyjemności” podaje sposoby celebrowania różnych pór dnia. Znajdziemy tu m.in. ulubioną muzykę, która urozmaici poranek lub wieczór, przepisy na nieskomplikowane przystawki i desery, a także porady, jak zrelaksować się po ciężkim dniu.


Jennifer L. Scott
W domu madame Chic. Jak przytulnie urządzić mieszkanie i celebrować codzienność
Przełożyła Anna Sak
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 19 marca 2015 r.

Informacje o poprzedniej książce Jennifer L. Scott:
Lekcje Madame Chic


Z materiałów prasowych Wydawnictwa Literackiego:

Prasowanie, sprzątanie, pranie… Przekonaj się, że mogą przestać być dla ciebie utrapieniem, a ty w swoim domu będziesz szczęśliwą i zrelaksowaną kobietą. Sztuki pięknego życia na co dzień nauczysz się od autorki bestsellerowych „Lekcji madame Chic”.

Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia ‘à la française’ nauczyła ją dopiero madame Chic.

Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic – uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności.

Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie.

„Przewodnik dla kobiet, które marzą o tym, by pójść w ślady Audrey Tatou... To bardzo osobista książka, pełna anegdot i lifestylowych wskazówek... Szczerość autorki i żywy ton narracji znalazły entuzjastyczne przyjęcie ze strony kobiet, które marzą o tym, by żyć jak Francuzki, ale nie mogą pozwolić sobie na rok życia w Paryżu.”
The New York Times

„Jeśli jesteś gotowa, by odkryć i docenić uroki codziennego życia, poradnik Jennifer
będzie idealnym prezentem dla ciebie.”
Barnes & Noble

Ilustracje: Wydawnictwo Literackie

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.