Peter Mayle powraca upajającą powieścią o kradzieży wina, rozgrywającą się w Hollywood, Paryżu, Bordeaux i Marsylii – i jak zawsze wypełnioną rozkoszami dla podniebienia, wyśmienitymi trunkami i barwnymi postaciami. Frankofile, miłośnicy podróży i wyśmienitej kuchni, a nawet najbardziej wyrobieni koneserzy wina będą zachwyceni.

Historia zaczyna się na wzgórzach Los Angeles, w okazałym domu wziętego hollywoodzkiego prawnika Danny’ego Rotha, a ściślej w jego imponującej piwnicy z winami. Kiedy „Los Angeles Times” zamieszcza obszerny artykuł wychwalający wartą 3 miliony dolarów kolekcję, bardzo szybko znajdują się amatorzy trunku i… jego wartości rynkowej. Najcenniejsze i najbardziej kosztowne butelki znikają, a wtedy na scenę wkracza Sam Levitt, wezwany na pomoc przez firmę ubezpieczeniową były radca prawny, wytrawny detektyw o barwnej przeszłości i oczywiście – koneser wina.

Sam podąża tropem, który prowadzi go do Bordeaux i okolicznych winnic, a stamtąd do Marsylii na spotkanie z ekscentrycznym miliarderem. Po drodze dołącza do niego piękna i błyskotliwa, podobnie jak on ceniąca dobre jedzenie i wino, francuska asystentka. Razem próbują rozwikłać zagadkę pomysłowej kradzieży, robiąc częste przerwy na korzystanie z nieprzebranych uroków francuskiej prowincji – od znakomitego Lynch-Bages i Léoville-Barton po marsylską bouillabaise i jagnięcinę z Bordeaux. Frankofile, miłośnicy podróży i wyśmienitej kuchni, a nawet najbardziej wyrobieni koneserzy wina będą zachwyceni.

Podróż do Francji za mniej niż 30 złotych? Nie, to nie superpromocja linii lotniczych, a kolejna książka Petera Mayle’a. Autor zaprasza w łagodną podróż po świecie fikcji, którą pokochacie od początku do końca. Miłość Mayle’a do Francji i jej krajobrazów jest zaraźliwa.
„The Washington Post”

Mayle odkorkowuje upajającą opowieść o kradzieży wina w stylu hitchockowskiego „Złodzieja w hotelu”.
„Publishers Weekly”

Sprawa kradzieży wina ma wystarczająco wiele zaskakujących zwrotów, by napędzać fabułę, ale gwiazdą numer jeden pozostaje poprzecinane winnicami, pachnące lawendą, skąpane w słońcu, doprawione czosnkiem miejsce akcji: czysta Prowansja.
„National Geographic Traveler”

Wspaniałe opisy francuskich dań i krajobrazu, który ożywa na kartach książki! Szczęśliwy ten, kto ma wrażliwe kubki smakowe…
„The New York Times Book Review”
 
Znakomita powieść o podróży przez Bordeaux i Marsylię. Historia, w której trafienie do odpowiedniej restauracji, wybór najlepszego dania z menu i oczywiście dobór odpowiedniego wina (oraz towarzystwa kobiety) są ważne w równym stopniu, co pościg za złodziejem… Bon appétit!
 „Los Angeles Times”

Peter Mayle napisał do tej pory jedenaście książek, w tym pięć powieści, między innymi: „Jeszcze raz Prowansja” (2000), „Dobry rok” (2004, 2006), „Hotel Pastis” (1997, 2009). W uznaniu jego zasług dla kultury francuski rząd odznaczył go Legią Honorową. Mayle od dwudziestu lat mieszka w Prowansji z  żoną Jennie.

Peter Mayle
Wytrawny przekręt
ISBN: 978-83-7648-369-6
Data wydania: 20.04.2010
Oprawa miękka
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron 192
Cena detaliczna 24,00 zł
Tytuł oryginału -  The Vintage Caper
Autor przekładu - Tomasz Wilusz

Materiały prasowe: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.