Jakie cechy kobiety powodują, że mężczyźni nie potrafią oderwać od niej wzroku?  Co skłania ich do kontynuowania właśnie zawartej znajomości? Jakie elementy zachowania mają wyjątkową siłę przyciągania? Co szczególnie wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej? Ten artykuł kierujemy do dam, które pragną zgłębiać tajemnice uwodzenia.

Postanowiliśmy zebrać i opisać te elementy kobiecej osobowości, które powodują, że wzrasta zainteresowanie damą u płci przeciwnej. Panie o ciekawym wyglądzie, pewnie siebie, odrobinę tajemnicze, a także okazujące mężczyznom szczere zainteresowanie i charakteryzujące się otwartością mogą w uwodzeniu bez wątpienia liczyć na sukces.

Interesujący wygląd
Zadbana powierzchowność, sympatyczny wyraz twarzy i niekonwencjonalna garderoba to elementy, na które mężczyźni zwracają uwagę. Pamiętajmy, że większość z nich to wzrokowcy. W wyglądzie nie chodzi jednak o prezentowanie jak największej powierzchni nagiego ciała, lecz o subtelne sygnalizowanie mężczyźnie kobiecej zmysłowości. Zbyt odważne ukazywanie fizycznych wdzięków działa na niektórych mężczyzn odstraszająco, innych zaś prowokuje do bezpośredniego wyrażania swoich erotycznych pragnień. Aby pobudzić męską wyobraźnię, wystarczy jedynie podkreślić to, co stanowi  nasz niewątpliwy walor. Niechlujny strój działa zniechęcająco. Pamiętaj o zachowaniu równowagi: zakładając mocno zabudowaną bluzkę pokaż nogi, przywdziewając długą suknię zadbaj o to, aby jej krój podkreślał figurę. Zwróć także uwagę na obuwie: kobieta o wiele lepiej prezentuje się w butach na lekkim podwyższeniu niż na całkiem płaskim obcasie. Oszczędnie używaj perfum. Nie przesadzaj także z makijażem – wystarczy delikatnie podkreślić naturalną urodę.

Otwartość
Mężczyźni uwielbiają szczere i otwarte kobiety. W tym przypadku chodzi między innymi o gotowość do flirtu, wyrażającą się w śmiałym podejmowaniu wyzwania i odważnych reakcjach – nawet, jeżeli sytuacja nie wykroczy poza sferę werbalną. Rozmawiając z mężczyzną staraj się zachowywać naturalnie, śmiało opowiadaj o swoich marzeniach i pomysłach. Jeżeli to, co on proponuje (np. miejsce randki), nie przypadnie tobie do gustu, to powiedz mu o tym otwarcie. Nie dąsaj się i nie licz na to, że mężczyzna domyśli się, o co tak naprawdę tobie chodzi. Miej pewność, że on doceni twoją otwartość.

Okazywanie zainteresowania
Współczesność wpłynęła na obyczaje – obecnie wykazywanie inicjatywy nie jest już domeną panów. Istnieje liczna grupa męskiej populacji, która niezwykle ceni kobiety charakteryzujące się aktywnością w zakresie nawiązywania i podtrzymywania kontaktów. Umiejętne okazywanie zainteresowania potwierdza przecież to, że mężczyzną jesteśmy naprawdę zafascynowane – taka sytuacja podsyca temperaturę wzajemnych relacji. Mężczyźni ulegają także czarowi tych kobiet, które wykazują zainteresowanie ich prywatnymi i zawodowymi pasjami. Większość panów ma w głębi serca wyrzuty sumienia, kiedy ich praca i inne zajęcia pochłaniają wiele czasu. Fascynują więc ich kobiety, które interesują się tym, co ich zajmuje.

Tajemniczość
Nie ma nic bardziej ekscytującego, niż stopniowe odkrywanie tajemnic. Wiedzą o tym kobiety, które potrafią uwodzić. Strategicznie stosowane niedomówienia i niedopowiedzenia to sztuka, którą warto opanować. Nie paplaj więc bez przerwy i o wszystkim. W uwodzicielski sposób dozuj prawdę, milknąc w odpowiednich momentach. Interesującemu cię mężczyźnie patrz przy tym znacząco w oczy. Pamiętaj, że mówić można nie tylko słowami – gesty zdradzają czasem o wiele więcej niż nasze wypowiedzi. Podobnie jest z mimiką. Pamiętaj, że tajemnicza kobieta pobudza męską fantazję, co w sztuce uwodzenia jest niezwykle istotne.

Pewność siebie
Mężczyźni lubią pewne siebie kobiety, mające świadomość swoich zalet. Tylko wtedy, kiedy w pełni zdajemy sobie sprawę z naszych mocnych stron, potrafimy przekonać o tym także nasze otoczenie. Pewność siebie oddziałuje na nasze zachowanie: inaczej chodzimy, mówimy i spoglądamy. Odwaga (a niekiedy nawet odrobina zuchwałości w stosunku do obiektu naszych zainteresowań) to cecha wspomagająca uwodzenie. Zauważ, że pewne siebie osoby stać na wyjątkowo odważne zachowania.

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.