Miały bez wątpienia wiele uroku, choć ich stylistyka wydaje się współczesnym trochę naiwna. Umieszczano na nich symbole, których obecnie raczej nie znajdziemy na kartkach świąteczno-noworocznych. Zaskakujące są np. koty, motyle i elementy morskie. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji kartek świątecznych epoki wiktoriańskiej.

Tradycja wysyłania kartek świąteczno-noworocznych trzyma się nieźle – mimo, że z roku na rok coraz bardziej wypierana jest przez inne formy komunikacji. Nie sposób jednak porównać przyjemności otrzymywania kolorowych kartoników z pięknymi ilustracjami i odręcznie pisanymi życzeniami z odbieraniem standardowych SMS-ów, wysyłanych niekiedy do wielu odbiorców jednocześnie. Zwolennicy tradycji mogą zaopatrzyć się w kartki świąteczne w różnych stylistykach. Niektórzy uwielbiają dawny styl: właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy kolekcję brytyjskich autentyków, pochodzących z epoki wiktoriańskiej. Szczególnej uwadze polecamy elementy, które na nich znajdziemy: koty, motyle, ptaki oraz symbole morskie. Na współczesnych kartkach nie spotyka się takich motywów. Chętnie przedstawiano na nich również dzieci w różnych świątecznych sytuacjach oraz scenkach (niekiedy z humorystycznym wydźwiękiem).

Źródło ilustracji: Wikimedia

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.