Szanowni Państwo!

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. W wirtualnej rzeczywistości tak mało jest jednak miejsc, w których można cieszyć się owym pięknem. Postanowiliśmy więc stworzyć wortal Koneserzy.pl i tym samym poświęcić fragment internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem.

Negując spożywanie pozbawionych charakteru potraw i pijanie marnych trunków, proponujemy niespieszne delektowanie się tym, co działa na zmysły, porusza wyobraźnię, a także nawiązuje do tradycji.

Wypowiadając wojnę tekturowym kubkom oraz plastikowym sztućcom i talerzom, opowiadamy się za podawaniem kawy i herbaty w porcelanowych filiżankach, a dań – na eleganckiej zastawie.

Odrzucając to, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, proponujemy oryginalność, elegancję, umiar i etykietę.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu „fast”, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, propagujemy wszystko, co „slow”.


Elżbieta Żurek
Redaktor Prowadząca

www.koneserzy.pl
e-mail: elzbieta@koneserzy.pl
tel.: 0604 057 025

Życie towarzyskie w XIX wieku

Czasy Belle époque wydają się ze współczesnego punktu widzenia fascynujące. Wpływ na to ma bez wątpienia wspaniała moda, niezwykła atmosfera i szczypta tajemniczości, jaka towarzyszyła tamtym latom. Miłośnikom dawnych obyczajów i historycznych ciekawostek polecamy książkę „Życie towarzyskie w XIX wieku. Wspaniałe czasy Belle époque” Agnieszki Lisak.

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.