Barwny tłum na przedpołudniowych zakupach, dorodne owoce i warzywa piętrzące się na stoiskach, a także świeże ryby imponujące wyglądem i wielkością to obraz codzienności hali targowej w Setúbal – malowniczym miasteczku nad zatoką Sado, u podnóża gór Arrábida. Odwiedzamy miejsce, w którym Portugalczycy zaopatrują się w świeże artykuły spożywcze.

Setúbal leży ok. 30 km na południowy-wschód od Lizbony. Malownicze miasteczko to dawna osada rybacka – nie należy się więc dziwić, że ryby to podstawowy element posiłków Portugalczyków z tego regionu. Po przejściu typowo turystycznym szlakiem udajemy się do miejskiej hali targowej, żeby zobaczyć, gdzie mieszkańcy Setúbal zaopatrują się w świeże artykuły spożywcze. Największe wrażenie wywierają na nas bez wątpienia stoiska ze świeżymi rybami. Zatrzymujemy się przy ladach pełnych okazów, które imponują wyglądem i wielkością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z hali targowej w malowniczym portugalskim miasteczku.

Fotografie:
Kamil Żurek
www.kamilzurek.com

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.