To jeden z najpiękniejszych i najbardziej nastrojowych bożonarodzeniowych jarmarków w Szwajcarii. Co roku odwiedza go ponad 350 000 gości. Stoiska, których jest tu niemal setka, ustawiono na starym mieście przy placu Neumarkt. Historyczna zabudowa buduje atmosferę jarmarku – szczególnie, kiedy zapada zmrok, zapalają się kolorowe lampki i zaczyna padać śnieg.

Ciekawi unikalnej atmosfery szwajcarskich jarmarków, odwiedzamy Winterthur. Od ponad 20 lat organizuje się tu w grudniu wydarzenie, które cieszy się sławą w całym kraju. Szwajcarzy twierdzą, że ten jarmark, usytuowany w scenerii zabytkowej części miasta, należy do najpiękniejszych i najbardziej nastrojowych. Co roku przyciąga ponad 350 000 gości, którzy robią tu zakupy oraz posilają się przy niemal stu stoiskach. Jarmark zaprasza cały tydzień (również w trzy pierwsze niedziele grudnia) do późnych godzin wieczornych.

Nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego jarmarku w Winterthurze są stoiska z kulinariami – przyciągają one najwięcej odwiedzających. Większość gości sięga po grzane wino (aby potem z kubkiem aromatycznego napoju dyskutować z przyjaciółmi przy wysokich stołach), niektórzy posilają się również gorącymi przekąskami. Na jarmarku można zaopatrzyć się w wypieki, regionalne wędliny, nalewki na ziołach i owocach, słodycze, suszone owoce. Naszą uwagę wzbudza starszy pan, który piecze kasztany (ten smakołyk to nieodłączny element szwajcarskiej jesieni i zimy). Widzimy również stoiska z wyrobami rzemieślniczymi: ręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi, świecami, olejkami eterycznymi, artykułami upominkowymi. Jarmark w Winterthurze to jednak nie tylko wrażenia kulinarne i zakupy, ale także program artystyczny. Pierwszej niedzieli adwentu organizuje się tu barwny pochód Mikołajów, a w inne dni występy zespołów muzycznych. Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu z tego pięknego jarmarku.

Fotografie: Gerd PlangeOskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.