Świetna książka dla koneserów wysublimowanego dowcipu. Do czytania wieczorami – najlepiej przy filiżance mocnej kawy lub aromatycznej herbaty. Smakowitą kompozycję tworzą błyskotliwe dialogi oraz genialne ilustracje. A pierwsza dama polskiego humoru uwielbia – jak się okazuje – przyprawiać wszelkie potrawy… koperkiem.

„BOKS NA PTAKU, czyli każdy szczyt ma swój CZUBASZEK i KAROLAK” to kontynuacja wydanej przed dwoma laty bestsellerowej książki „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”. Intrygujący są nie tylko autorzy, ale i sam tytuł (nawiązuje on do pewnej anegdoty, a jego znaczenie wyjaśnia się w trakcie lektury). Z pierwszą damą polskiego humoru rozmawiają dwaj dowcipni dżentelmeni. Tekst uzupełniają świetne zdjęcia oraz genialne rysunki (ich autorem jest Wojciech Karolak). Maria Czubaszek opowiada o wielu nieznanych faktach, a Artur Andrus zdradza m.in., że jest ona mistrzynią w odgrzewaniu potraw oraz że uwielbia… koperek. Świetna książka na długie wieczory: przed przystąpieniem do lektury proponujemy zaparzyć mocną kawę lub aromatyczną herbatę.

Od Wydawcy:
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby. Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek BOKS NA PTAKU.

„Wszystkie teksty Marii Czubaszek, które znajdują się w tej książce, pochodzą z cudem odnalezionej w ‘piwnicy’, wysmaganej wiatrem i wychłodzonej mrozem walizki leżącej wcześniej wśród kilkunastu kołpaków do opla.”
Artur Andrus

Maria Czubaszek, Artur Andrus, Wojciech Karolak
BOKS NA PTAKU, czyli każdy szczyt ma swój CZUBASZEK i KAROLAK
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 22.10.2013

Materiały prasowe: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oskar Wilde mawiał, że tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Podążając za jego tokiem myślenia, z przyjemnością oddajemy kawałek internetowej przestrzeni temu, co pełne urody, wykwintne i wyśmienite.

Odczuwając zmęczenie pospiesznym życiem w stylu fast, w którym nie ma miejsca na smakowanie rzeczywistości, proponujemy wszystko, co slow. Sprzeciwiając się powszechnej profanacji smaków, gustów i obyczajów, propagujemy kulturę stołu, bogactwo aromatów, piękne rzeczy oraz miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Odrzucając wszystko, co pozbawione wartości, charakteru, stylu i klasy, stawiamy na oryginalność, elegancję, umiar i dobre obyczaje.

Zapraszam do delektowania się pięknem i niespiesznością!

Elżbieta Joanna Żurek
elzbieta@koneserzy.pl

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.