fot. Simply Blue
fot. Simply Blue

Wnętrza starych wiejskich chat z wyposażeniem oraz sprzętami domowymi przed wieków podziwiać można w Muzeum Etnograficznym w Rydze. Ten łotewski skansen zajmuje leśny obszar, którego zwiedzanie pochłonąć może nawet kilka godzin. Oryginalne drewniane chaty przeniesiono tu m.in. z Kurlandii i Liwlandii.

Spacerując po zielonym obszarze Muzeum Etnograficznego w Rydze, można się natknąć na oryginalne wiejskie drewniane chaty, urokliwe kapliczki, piękne kościółki i malownicze wiatraki. Gdzieniegdzie spotyka się ubrane w ludowe stroje Łotyszki, które opiekują się skansenem i jednocześnie ożywiają swoją obecnością wnętrza zamieszkałych kiedyś zabudowań. Od jednej z kobiet można kupić wyplatane ze słomy grzechotki w kształcie szyszek, które podobno odstraszają złe duchy. Wchodząc do wnętrz oryginalnych chat poznajemy, w jakich warunkach żyli mieszkańcy wsi jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Fotografie:
Studio Simply Blue
www.simplyblue.eu

Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania. Dorothea radzi, a Liv komentuje. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek. Według magazynu „Vogue” jest to jeden z najlepszych poradników savoir-vivre’u.

Czytaj więcej: Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.