fot. iStockPhoto.com
fot. iStockPhoto.com

Istnieją osoby, które w magiczny sposób potrafią przyciągać zainteresowanie płci przeciwnej. Są tacy, którzy do perfekcji opanowali zasady sztuki flirtu. Co jednak powoduje, że niektórzy bez oporów nawiązują kontakt z płcią przeciwną? Jakie zachowania charakteryzują osoby, z którymi uwielbiamy flirtować? Poznajmy zasady sztuki uwodzenia.

Nie ulega wątpliwości, że niektóre cechy charakteru i określone zachowania powodują, że pewne osoby o wiele częściej  niż inne wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej. Z jakimi więc osobami flirtujemy najchętniej? Jakie cechy charakteru zachęcają do kontynuowania znajomości? Prezentujemy najważniejsze zasady sztuki uwodzenia.

Pogoda ducha i poczucie humoru
Nie ulega wątpliwości, ze każdy z nas uwielbia flirtować z wesołymi i pełnymi humoru osobami. Zły nastrój, malkontenctwo, narzekanie na okoliczności życia i sytuacji, w której się aktualnie znajdujemy, nie przysparza nam nie tylko sympatii otoczenia, ale i adorujących nas osób. Ci, którzy mają poczucie humoru i potrafią śmiać się nawet z siebie, o wiele szybciej zdobywają serca innych. Przepadamy za kontaktem z ludźmi nastawionymi pogodnie do życia – ta prawda odnosi się także do flirtu i uwodzenia.

Inteligencja i naturalność
Bez wątpienia większość z nas ceni osoby, które potrafią flirtować inteligentnie. Pamiętajmy, że na każdym etapie uwodzenia należy wykazywać się pomysłowością i zmysłem obserwacji. Dzięki tym przymiotom umysłu unikamy nieporozumień – pamiętajmy, że inteligentne flirtowanie nie ma nic wspólnego z nachalnością i narzucaniem drugiej stronie swojego punktu widzenia.  Lubimy ludzi zachowujących się w sposób naturalny, czyli bez sztuczności i udawania kogoś, kim nie są – z takimi osobami także chętnie flirtujemy.

Entuzjazm i swoboda
Chętnie flirtujemy z osobami pełnymi entuzjazmu i autentycznej radości życia. Cechy te ujawniają się najczęściej w rozmowach o planach i pomysłach na przyszłość. Ktoś, kto z pasją i entuzjazmem odnosi się do życia sugeruje, że z taką samą siłą zaangażuje się w emocjonalny związek. Uwielbiamy także osoby, które potrafią swobodnie opowiadać o swoich uczuciach, marzeniach i wrażeniach – z nimi nie tylko chętnie rozmawiamy, ale także flirtujemy.

Uroda słowa
W sztuce uwodzenia ważne miejsce zajmują słowa wypowiadane pod adresem drugiej strony. Od płci przeciwnej oczekujemy niebanalnych komplementów – takich, które potwierdzają naszą wyjątkowość. Ktoś, komu ich wypowiadanie sprawia problem, może mieć kłopoty w nawiązywaniu relacji z płcią przeciwną. Przepadamy za osobami, w których towarzystwie czujemy się jak ktoś wyjątkowy. Ową wyjątkowość drugiej strony możemy właśnie podkreślać wyszukanymi komplementami.

Spokój i takt
Cenimy tych, którzy dają nam możliwość delektowania się spokojnymi chwilami. Chętnie więc przebywamy w towarzystwie osób, które nie są natarczywe, hałaśliwe, chaotycznie i nieuporządkowane. Spokój oznacza dla wielu, że w towarzystwie drugiej osoby mogą sobie czasami pomilczeć. W uwodzeniu ważny jest także takt. Cenimy te osoby, które w sposób taktowny (nie zaś natarczywy bądź narzucający się) szukają na kolejnych etapach znajomości fizycznego kontaktu z nami.

Jakub Tarnawski

Życie towarzyskie w XIX wieku

Czasy Belle époque wydają się ze współczesnego punktu widzenia fascynujące. Wpływ na to ma bez wątpienia wspaniała moda, niezwykła atmosfera i szczypta tajemniczości, jaka towarzyszyła tamtym latom. Miłośnikom dawnych obyczajów i historycznych ciekawostek polecamy książkę „Życie towarzyskie w XIX wieku. Wspaniałe czasy Belle époque” Agnieszki Lisak.

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.