Czytaj więcej: Scenka kuchenna i pierogi z jabłkami

Choć artykuły spożywcze to temat lubiany przez artystów (czego potwierdzeniem są m.in. liczne martwe natury), to jednak czynność przyrządzania jedzenia pojawia się w malarstwie nieczęsto. Obraz „Pierogi z jabłkami”, którego autorem jest George Dunlop Leslie, to pełna uroku kuchenna scena z młodą kobietą, uchwyconą przy obieraniu owocu. 

Czytaj więcej: Wieczorowa elegancja w stylu Belle époque

Tamte czasy zaowocowały pięknymi elementami sztuki użytkowej – dotyczy to również mody. Elegancja Belle époque jest współcześnie dla wielu osób niedoścignionym wzorem. Ubiory codzienne były niezwykle szykowne, a stroje wieczorowe nie wyłamywały się z tej reguły. Nieodłącznym elementem kreacji były starannie dobrane dodatki.

Czytaj więcej: Wenecja nie tylko w karnawale

Należy do najciekawszych miast Europy – nie tylko pod względem historii i architektury, ale także atmosfery. Kojarzy się z barwnym karnawałem, który świetnie się komponuje z jego scenerią. Wenecję warto jednak odwiedzić nie tylko w tym czasie: zachwyca również w miesiącach, kiedy rzadziej zaglądają do niej turyści.

Czytaj więcej: Stare kartki bożonarodzeniowe i reklama

Dawnym obyczajem, kultywowanym przez podróżujących po kraju sprzedawców (zwanych komiwojażerami), było przekazywanie klientom okolicznościowych widokówek – m.in. przed świętami. Tę formę reklamy stosowała amerykańska firma Woolson Spice Company, oferująca kawę Lion. Kartki, które zebraliśmy, pochodzą z przełomu XIX i XX w.

Czytaj więcej: Jak ubierać się z klasą. Trzy reguły elegancji

W nadmiarze propozycji modowych często trudno dokonać dobrego wyboru. Jak być elegancką kobietą i szykownym mężczyzną w ujęciu klasycznym? Czego możemy nauczyć się od znanych osób, słynących z szyku i dobrego smaku? Reguły elegancji a styl Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy, Grace Kelly oraz Cary’ego Granta i Jamesa Deana.

Czytaj więcej: Papryka i malarstwo

Należą do najbardziej urodziwych warzyw. Kuszą przede wszystkim pięknymi, nasyconymi barwami. Nie należy się więc dziwić, że zafascynowały artystów: na swoich obrazach uwiecznili je m.in. impresjoniści. Ponieważ uwielbiamy malarstwo, a szczególnie bliskie są nam martwe natury, więc poszperaliśmy w archiwach z myślą o znalezieniu związków papryki ze sztuką.

Czytaj więcej: Zioła, magia i czary miłosne

Od wieków właśnie ziołom – szczególnie tym najbardziej aromatycznym, przypisywano magiczne działanie. Tak popularne rośliny, jak majeranek, rozmaryn, melisa, kolendra, a nawet koper, znajdowały zastosowanie w tajemniczych czarodziejskich obrzędach. Dostrzeżono, że zioła mają lecznicze działanie i być może dlatego zaczęto wykorzystywać je również w magii.

Czytaj więcej: Piknik w Portofino

Piękne miejsce – sprzyjające kontemplacji. Widok na morze. Kamienne schody i ławki, na których można przysiąść, a także stół zapraszający do rozłożenia na nim wiktuałów. Duże i rozłożyste drzewo, dające cień. Wiklinowy kosz, z którego wychyla się butelka z napojem. Sceneria idealna do tego, aby zorganizować w niej piknik.

Czytaj więcej: Audrey Hepburn, Givenchy i zasady elegancji

Ona była jego muzą i przyjaciółką, a on – jednym z najsłynniejszych projektantów mody. Przyczynił się do stworzenia stylu, z którym ją identyfikowano. Z pasją szył dla niej szykowne stroje. Był m.in. autorem kreacji, w których wystąpiła w filmie „Szarada”. Do dziś stanowią one wzór elegancji i kwintesencję stylu lat sześćdziesiątych XX wieku.

Czytaj więcej: Urok starych rycin botanicznych

Nie tylko botanicy oglądają ilustracje przedstawiające różne gatunki roślin. Takie ryciny fascynują również osoby niezwiązane zawodowo z tym zagadnieniem. Pod niewątpliwym urokiem ilustracji pochodzących ze starych książek botanicznych pozostają m.in. wielbiciele malarstwa, koneserzy pięknie wydawanych książek, a także dekoratorzy wnętrz.

Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania. Dorothea radzi, a Liv komentuje. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek. Według magazynu „Vogue” jest to jeden z najlepszych poradników savoir-vivre’u.

Czytaj więcej: Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.