Czytaj więcej: Slow life wiosną – sposoby na spowolnienie

Ta pora roku kojarzy się nam zazwyczaj z nowych otwarciem: w myślach pojawiają się niebanalne idee, a w duszy – potrzeba przeprowadzenia głębokich zmian. Czy wiosna to dobra pora roku na to, aby pomyśleć o zwolnieniu tempa życia? Może bardziej pasuje do niej przyspieszenie prędkości działania?

Czytaj więcej: Etykieta przy stole: Oliwki

Oliwki to malowniczy element kulinarny. Występują w różnych odmianach i wariantach smakowych: zielone i czarne, nadziewane papryką, migdałami, anchois. Mawia się, że do ich aromatu należy się przyzwyczaić (nie wszystkim smakują bowiem od pierwszego razu). W jaki sposób podawać oliwki? Jak je jeść zgodnie z zasadami dobrych obyczajów przy stole?

Czytaj więcej: Sztuka rozmowy, czyli jak konwersować w towarzystwie

Prowadzenie rozmów należy bez wątpienia do najważniejszych umiejętności towarzyskich. Osoby, które chcą uchodzić za kulturalne i obyte, powinny wiedzieć, w jaki sposób rozpoczynać oraz kontynuować dialog – również w kontaktach z nowo poznanymi ludźmi. Jak umiejętnie prowadzić konwersacje oraz swobodnie rozmawiać w towarzystwie?

Czytaj więcej: Drzemka „power nap”. Dlaczego warto spać w ciągu dnia

Drzemanie to wyjątkowo przyjemny stan. Okazuje się, że jest również bardzo zdrowe. W ostatnich latach wraca do łask – między innymi za sprawą naukowców, którzy widzą w nim wiele korzyści. Co oznacza pojęcie „power nap”? Dlaczego warto w ciągu dnia ucinać sobie regenerujące drzemki? Jak się do nich przygotować?

Czytaj więcej: Slow Travel – powolne podróżowanie

Dzięki podróżowaniu rozwijamy się i poszerzamy horyzonty. Pobyt w nieznanym miejscu powoduje, że odrywamy się od codzienności, odpoczywamy i kolekcjonujemy nowe przeżycia. Niestety coraz częściej i w ten fragment życia wdziera się pośpiech. W jaki sposób podróżować w powolny sposób? Kim jest niespieszny turysta?

Czytaj więcej: Etykieta przy stole: Jak jeść homary i langusty?

Owoce morza często sprawiają nam trudności w jedzeniu. Okazuje się jednak, że ich spożywanie nie jest tak skomplikowane, jak może się w pierwszych chwilach wydawać – warto w każdym razie próbować i zdobywać doświadczenie. Jak wprawnie i elegancko jeść takie owoce morza, jak homary i langusty?

Czytaj więcej: Dobry ton i ponadczasowe obyczaje towarzyskie

Pewne reguły obyczajowe są zawsze aktualne – mimo wielu lat, jakie upłynęły od czasu, kiedy je popularyzowano. Nie dotyczy to wszystkich zasad: niektóre z nich albo się zestarzały, albo wydają się śmieszne ze współczesnego punktu widzenia. Nad jakimi z nich mimo wszystko warto się pochylić? Co możemy znaleźć w starych podręcznikach dobrych manier?

Czytaj więcej: Slow life a wiosenne porządki

Każda pora roku ma nie tylko swój charakter, ale także wiąże się z określonym stylem życia i spędzania czasu. Wiosna kojarzy się z przebudzeniem i ożywieniem, a lato – z rozkwitem i pełnią. Jesień to czas zbierania plonów, zaś zima – faza uśpienia i oczekiwania. Co ma wspólnego życie w powolnym stylu z wiosennymi porządkami? 

Czytaj więcej: Dobre obyczaje a korespondencja: Jak pisać e-maile

Listy elektroniczne wypierają (a może już wyparły) tradycyjną korespondencję. Ceniąc sobie wygodę i oszczędność czasu, chętnie piszemy e-maile: zarówno służbowe, jak i prywatne. Zadajemy sobie jednak wiele pytań dotyczących zasad, jakie rządzą korespondencją elektroniczną. W jaki sposób pisać uprzejme i eleganckie e-maile?

Czytaj więcej: Przewodnik prezentowy

Perspektywa zakupu prezentów wprawia wiele osób w stan zdenerwowania: wiadomo przecież, że nietrafiony podarunek potrafi wprowadzić w zakłopotanie obie strony – zarówno obdarowanego, jak i obdarowującego. Jakich prezentów nie należy wręczać, a jakie znajdą uznanie obdarowanych? Nasz przewodnik prezentowy, który przyda się przed świętami, jubileuszami i innymi okazjami. 

Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania. Dorothea radzi, a Liv komentuje. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek. Według magazynu „Vogue” jest to jeden z najlepszych poradników savoir-vivre’u.

Czytaj więcej: Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.