b_360_360_16777215_00_images_setubal_p47.jpg

Barwny tłum na przedpołudniowych zakupach, dorodne owoce i warzywa piętrzące się na stoiskach, a także świeże ryby imponujące wyglądem i wielkością to obraz codzienności hali targowej w Setúbal – malowniczym miasteczku nad zatoką Sado, u podnóża gór Arrábida. Odwiedzamy miejsce, w którym Portugalczycy zaopatrują się w świeże artykuły spożywcze.

Setúbal leży ok. 30 km na południowy-wschód od Lizbony. Malownicze miasteczko to dawna osada rybacka – nie należy się więc dziwić, że ryby to podstawowy element posiłków Portugalczyków z tego regionu. Po przejściu typowo turystycznym szlakiem udajemy się do miejskiej hali targowej, żeby zobaczyć, gdzie mieszkańcy Setúbal zaopatrują się w świeże artykuły spożywcze. Największe wrażenie wywierają na nas bez wątpienia stoiska ze świeżymi rybami. Zatrzymujemy się przy ladach pełnych okazów, które imponują wyglądem i wielkością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z hali targowej w malowniczym portugalskim miasteczku.

Fotografie:
Kamil Żurek
www.kamilzurek.com

Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania. Dorothea radzi, a Liv komentuje. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek. Według magazynu „Vogue” jest to jeden z najlepszych poradników savoir-vivre’u.

Czytaj więcej: Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.