fot. Kamil Żurek
fot. Kamil Żurek

Rzym zachwyca imponującą architekturą, ciekawą historią i niecodzienną atmosferą. Smakosze obserwują to niezwykłe miasto ze swojej perspektywy: kuszą ich uliczki i zaułki, w których można natknąć się na nastrojowe restauracje, niewielkie trattorie czy przytulne pizzerie. Tym razem zachęcamy do tego, aby spojrzeć na Rzym z perspektywy… neonów.

Rzym to miasto dla koneserów – również wykwintnych smaków. Włoska kuchnia i tradycja kulinarna zachwyca wielu smakoszy. Oferta lokali gastronomicznych w stolicy tego pięknego kraju jest tak szeroka, że zadowoli nawet najbardziej wybrednych: zarówno tych poszukujących bardziej oficjalnych restauracji, jak i tych, którzy preferują miejsca o swobodnej atmosferze.

Wiele rzymskich restauracji, trattorii i pizzerii może pochwalić się niezwykłymi neonami. Nawet niewielkie lokale mają świetlne szyldy. Rzymskie neony są wyjątkowo stylowe: mimo, że są dość skromne w formie, zawsze mają gustownie dobrane kolory oraz piękny krój czcionek. Szczególną uwagę zwraca właśnie ten ostatni element. Większość rzymskich neonów ma swoją historię: niektóre pochodzą jeszcze z lat sześćdziesiątych XX wieku.

Stylowe neony, które pokazują swój urok po zmroku, dodają miastu dodatkowego „smaku”. Koneserów takich elementów architektury cieszy fakt, że wraz ze zmianą mód nie zastąpiono ich nowymi, pozbawionymi ducha szyldami.

Na fotografiach prezentujemy kilka stylowych neonów, zapraszających do odwiedzenia rzymskich restauracji, trattorii i pizzerii.

Fotografie: Kamil Żurek, www.kamilzurek.com

Życie towarzyskie w XIX wieku

Czasy Belle époque wydają się ze współczesnego punktu widzenia fascynujące. Wpływ na to ma bez wątpienia wspaniała moda, niezwykła atmosfera i szczypta tajemniczości, jaka towarzyszyła tamtym latom. Miłośnikom dawnych obyczajów i historycznych ciekawostek polecamy książkę „Życie towarzyskie w XIX wieku. Wspaniałe czasy Belle époque” Agnieszki Lisak.

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.