b_360_360_16777215_00_images_fonseca_071.jpg

To jeden z najstarszych producentów win stołowych w Portugalii. Winnice powstały w 1834 r. i od tego czasu są zarządzane przez rodzinę pierwszego właściciela. Próbujemy, jak smakuje słodki Moscatel – specjalność wytwarzana w tym miejscu od połowy XIX wieku. Zwiedzamy miejsca, w których leżakującym winom towarzyszy chłód, zapach pleśni oraz muzyka klasyczna. 

W tym znanym w winiarskim świecie miejscu produkuje się tak popularne portugalskie marki, jak:  Setúbal Moscatel (od 1849 r.) oraz Periguita (od 1850 r.). Powstają tu także smakowite wina różowe oraz inne białe i czerwone gatunki. Odwiedzając winnice José Maria da Fonseca w Azeităo, zwiedzamy miejsca, w których ten szlachetny trunek produkowano już ponad sto pięćdziesiąt lat temu.

Wielkie dębowe beczki oraz butelki składowane są w ciemnych i chłodnych pomieszczeniach, gdzie na ścianach dojrzewa biała pleśń. W jednym z takich miejsc, w pobliżu starego domu rodziny da Fonseca, docierają do nas dźwięki muzyki poważnej. Czyżby więc wino nabierało głębi i szlachetności tylko wtedy, kiedy towarzyszy mu spokojna klasyka? Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z winnic.

Fotografie:
Studio Simply Blue
www.simplyblue.eu

Życie towarzyskie w XIX wieku

Czasy Belle époque wydają się ze współczesnego punktu widzenia fascynujące. Wpływ na to ma bez wątpienia wspaniała moda, niezwykła atmosfera i szczypta tajemniczości, jaka towarzyszyła tamtym latom. Miłośnikom dawnych obyczajów i historycznych ciekawostek polecamy książkę „Życie towarzyskie w XIX wieku. Wspaniałe czasy Belle époque” Agnieszki Lisak.

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.