b_360_360_16777215_00_images_boks_na_ptaku.jpg

Świetna książka dla koneserów wysublimowanego dowcipu. Do czytania wieczorami – najlepiej przy filiżance mocnej kawy lub aromatycznej herbaty. Smakowitą kompozycję tworzą błyskotliwe dialogi oraz genialne ilustracje. A pierwsza dama polskiego humoru uwielbia – jak się okazuje – przyprawiać wszelkie potrawy… koperkiem.

„BOKS NA PTAKU, czyli każdy szczyt ma swój CZUBASZEK i KAROLAK” to kontynuacja wydanej przed dwoma laty bestsellerowej książki „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”. Intrygujący są nie tylko autorzy, ale i sam tytuł (nawiązuje on do pewnej anegdoty, a jego znaczenie wyjaśnia się w trakcie lektury). Z pierwszą damą polskiego humoru rozmawiają dwaj dowcipni dżentelmeni. Tekst uzupełniają świetne zdjęcia oraz genialne rysunki (ich autorem jest Wojciech Karolak). Maria Czubaszek opowiada o wielu nieznanych faktach, a Artur Andrus zdradza m.in., że jest ona mistrzynią w odgrzewaniu potraw oraz że uwielbia… koperek. Świetna książka na długie wieczory: przed przystąpieniem do lektury proponujemy zaparzyć mocną kawę lub aromatyczną herbatę.

Od Wydawcy:
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby. Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek BOKS NA PTAKU.

„Wszystkie teksty Marii Czubaszek, które znajdują się w tej książce, pochodzą z cudem odnalezionej w ‘piwnicy’, wysmaganej wiatrem i wychłodzonej mrozem walizki leżącej wcześniej wśród kilkunastu kołpaków do opla.”
Artur Andrus

Maria Czubaszek, Artur Andrus, Wojciech Karolak
BOKS NA PTAKU, czyli każdy szczyt ma swój CZUBASZEK i KAROLAK
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 22.10.2013

Materiały prasowe: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Życie towarzyskie w XIX wieku

Czasy Belle époque wydają się ze współczesnego punktu widzenia fascynujące. Wpływ na to ma bez wątpienia wspaniała moda, niezwykła atmosfera i szczypta tajemniczości, jaka towarzyszyła tamtym latom. Miłośnikom dawnych obyczajów i historycznych ciekawostek polecamy książkę „Życie towarzyskie w XIX wieku. Wspaniałe czasy Belle époque” Agnieszki Lisak.

Ciasteczka

Pliki ciasteczek wykorzystywane są przez wortal Koneserzy.pl w celach statystycznych oraz w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Polityka prywatności

Dobrowolne zgłoszenie się do listy newslettera umożliwia otrzymywanie cyklicznych informacji drogą mailową. Zapewniamy bezpieczeństwo przechowywania adresów e-mail oraz gwarancję nieudostępniania ich osobom lub podmiotom trzecim.

Prawa autorskie

Copyright by www.koneserzy.pl. Idea oraz wszelkie elementy tekstowe i graficzne wortalu chronione są prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie zamieszczonych w wortalu artykułów lub ich fragmentów oraz zdjęć i filmów bez zgody www.koneserzy.pl zabronione.